You are here: Home » Відпочинок у Східниці » Завзятість прикарпатського пенсіонера: одна історія зі Східниці

Завзятість прикарпатського пенсіонера: одна історія зі Східниці

Неподалік від Трускавця знаходиться ще один бальнеологічний курорт – Східниця. Багато хто вважає, Трускавець перлиною, найкращим бальнеологічним курортом Львівської області. Але це не так. На мою думку, селище Східниця, яке розташоване в майже 20 кілометрах від Трускавця цікаве не тільки своєю мінеральною водою, яка краща трускавецької (моя думка), але і історією відкриття.

Один пенсіонер переміг

Слава першовідкривача цього унікального місця по праву належить українському педагогу і досліднику Омеляну Стоцькому. Титанічна праця і боротьба з тодішньою бюрократичною машиною принесли свої плоди.

Після довгої і наполегливої праці, в якій доводив, що джерела Східниці є унікальними і лікувальними, Стоцький умовив чотирьох хворих, приречених на операцію з видалення нирки, пройти курс лікування місцевими водами.

Через три тижні була проведена повторна діагностика – результати приголомшили лікарів. Хірургічне втручання вже було більше не потрібно. І тільки після цього уряд зважився виділити кошти і людей на подальшу розробку і дослідження цього родовища, а також побудову курорту в цій місцевості.

Що потрібно знати

Східниця продовжує активно розвиватися у всіх планах. Мало того, одне з відвідуваних джерел 2С нарешті отримала нормальний бювет і позбавили курортників від часових (sic!!!) черг.

Будемо сподіватися, що зусилля Омеляна Стоцького будуть тільки примножуватися, так як в надрах Східниці, навіть за підрахунками першовідкривача курорту, є ще джерела, які чекають своєї години, аналізів і тих, хто їх буде пити.

 Дмитро Кропивницький

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *