You are here: Home » Цікаве » Водоспад Гуркало

Водоспад Гуркало

Обов’язковим компонентом відпочинку в Східниці є відвідування водоспаду Гуркало. Він знаходиться на території Національного парку «Сколівські Бескиди». Це – південна частина Львівської області, Сколівський район, околиці села Корчин. Від центру населеного пункту до водоспаду – 6 км, від краю села – 3 км. 12 км слід пройти до «шумливої води» тим, хто починає маршрут від залізничної станції «Сколе». Альтернативним варіантом підходу до Гуркалу є маркована стежка від села Крушельниця, відомого завдяки дерев’яному мосту.

Сам водоспад є елементом русла Великої Річки, правої притоки Стрия, в який вона вливається біля згаданого села Корчин. Висота, з якої зривається галаслива водна маса, дорівнює 5-ти метрам. Так само як Ніагарський водоспад, Гуркало розділений аргілітовим виступом на два струмені. Ліва половина – «канадська», набагато потужніша, ніж права – «американська». Якщо літо сухе, то до серпня від правої половини водотоку не залишається нічого, що можна було б назвати гучним словом «Гуркало». Але в травні, коли на Парашці масово починає танути сніг, а вода спрямовується вниз, обидві струменя в унісон демонструють відвідувачам, хто є найгаласливішою пам’яткою Сколе.

Та ж «гучна вода» вибила в місці свого падіння симпатичне поглиблення, зване в народі «ванній молодості». При глибині, що перевищує 2 метри, і діаметрі в 10 метрів, сеанс омолодження таласотерапії в цьому імпровізованому басейні може бути доступним одночасно 5-ти людям.

Околиці Гуркала – це темні ліси, що складаються з ялин і буків. Плющ і мохи вкривають виходи флішевих порід, роблячи цю ділянку Великої Ріки романтичною, як стіни англійського замка. Вище водоспаду є кілька перекатів, що претендують на титул Малих Гуркал, а по сусідству з головою водної сім’ї можна відшукати пару полянок, придатних для нетривалого відпочинку в Карпатах в наметах, зі збором грибів і вечерею біля багаття.

Одним з переваг відпочинку в Східниці є можливість відвідати водоспад Гуркало. Ця невелика, але дуже гучна пам’ятка Сколівських Бескид, має здатність зачаровувати туристів, реанімувати їх душі і повертати тонус тілам. Завдяки красі місцевого водоспаду, нескінченній низці хребтів і насиченою киснем атмосфері, відпочинок в Карпатах стає альтернативою кращим кліматичним курортам світу.Водоспад Гуркало

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *