You are here: Home » Цікаве » Відпочинок у Східниці – Парк «Сколівські Бескиди»

Відпочинок у Східниці – Парк «Сколівські Бескиди»

Серед мальовничих гір, на північному заході Українських Карпат та півдні Львівської області, розташована одна з природних пам’яток України – Національний природний парк «Сколівські Бескиди».

Парк був створений 11 лютого 1999 року з метою збереження природи західної частини Українських Карпат і являє собою різноманіття гір, багатих рідкісними видами флори і фауни. Також в Бескидах містяться величезні запаси нафти, цілющих мінеральних вод і природного воску озокериту. Територія парку займає три райони Львівської області: Сколівський, Дрогобицький та Турківський.

beskydy

У парку до сьогоднішнього дня збереглися залишки незайманих букових лісів, а також еталонні смерекові і ялицеві ліси. Вік деяких дерев понад 100 років. На території парку можна зустріти рідкісні для цих місць види рослин, які занесені до Червоної книги України. Всього їх налічується більше 50 видів, в числі яких: арніка гірська, баранець звичайний, білоцвіт весняний, булатка довголиста і червона, гудієра повзуча, лілія лісова, любка дволиста, підсніжник звичайний, пізньоцвіт осінній, левкорхіс білуватий, Скополія карніолійська, траунштейнера куляста, шафран Гейфеля та інші.

Не менш різноманітний склад фауни Сколівських Бескид. Тут водяться понад 200 видів тварин: олені, козулі, кабани, зайці-русаки, лисиці, куниці, вовки, бурі ведмеді, борсуки, рисі і навіть зубри, завезені з Біловезької Пущі. В цілому на території парку живе 30 видів тварин, занесених до Червоної книги України.

Що подивитися в парку «Сколівські Бескиди»

Заповідник «Тустань» – місце проживання найдавніших народів, де перші слов’яни звели оборонні споруди.

Озеро Журавлине – вражає своєю красою і добре відоме цілющими властивостями води. Купання в озері не тільки оздоровлює організм, але і омолоджує його. Навколо озера росте брусниця, що є великою рідкістю для цього краю.

Водоспад на річці Кам’янка – невеликий і дуже красивий водоспад, розташований в мальовничому місці.

Джерела мінеральний вод, яких тут налічується сімнадцять. Серед них є води з вмістом сірководню, заліза, а також подібні своїм складом і лікувальними властивостями воді «Нафтуся».

Болото «Завадківське» – болото з багатим тваринним світом, що приваблює в першу чергу екологів і цінителів природи. Цей водний об’єкт є єдиним прикладом низькогірних боліт, де збережені в первозданному вигляді рослини, тварини і птахи з Червоної книги.

Урочище «Тисовець» – улюблене місце любителів активного відпочинку. Розташоване на висоті 750 метрів над рівнем моря, тому сніг тут тримається на кілька місяців довше, ніж в іншій місцевості. За це урочище облюбували гірськолижники, сноубордисти і біатлоністи.

На території парку прокладено близько одинадцяти туристичних маршрутів з різним рівнем складності. При бажанні можна відправитися на прогулянку пішки або ж на велосипедах, автомобілях і верхи на конях.

Якщо ви будучи в Східниці обов’язково відвідайте парк «Сколівські Бескиди», де вас чекають вікові дерева, альпійські пейзажі і чисте гірське повітря.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *