You are here: Home » Цікаве » Феномен цілющих джерел – мінеральні води Східниці

Феномен цілющих джерел – мінеральні води Східниці

Природним джерелам цілющої «Нафтусі» властиве особливе поєднання розчинених органічних речовин і мікроелементів, що зустрічається лише в Східницько-Трускавецькому районі Карпат. Досконале вивчення геологічної будови надр цього регіону дає підставу стверджувати: «Нафтуся» формується на глибині близько ста метрів. Поверхневі дощові води проникають у ці глибини і вимивають з навколишніх порід, переважно менілітових сланців, органічні речовини і насичуються сірководнем. Тут вони змішуються з багатими на мікроелементи глибинними водами Раточинського розлому. Поєднання в певних пропорціях органічних речовин і мікроелементів зумовлює феномен цілющої мінеральної води «Нафтуся». Геологи НАН України описали понад 500 джерел мінеральних вод Карпат. «Нафтуся» визнана найкращою. 

Східниця прокидається рано. Будь-якої пори року стежками-доріжками поспішають до джерел люди, аби напитися цілющої «Нафтусі». Ця водиця допомагає позбутися захворювань нирок, печінки, жовчного міхура, жовчовивідних шляхів, порушень обміну речовин, хронічних панкреатитів, анемій, хвороб шлунково-кишкового тракту, вивести з організму радіонукліди (що особливо актуально для жителів Чорнобильської зони), очистити організм від шлаків. Лікувальна дія цієї мінеральної води значно перевершує вплив багатьох медикаментозних засобів і зберігається навіть, якщо розбавити воду у 200—250 разів!

Унікальною Східницю можна назвати ще й тому, що на одній порівняно невеликій території зосереджені різні види лікувальних вод: слабомінералізовані на зразок «Нафтусі» з розчиненими органічними речовинами в кількості 10—30 мг/л; слабо мінералізовані залізисті води зі вмістом заліза від 20 до 70 мг/л; унікальні лужні (содові) мінеральні води типу «Боржомі», яких, за винятком полянської групи, не має жоден курорт України. Є в Східниці ще один тип мінеральних вод — хлоридно-натрієві з підвищеним вмістом брому (мінералізація від 35-100 мг/л), які можуть використовуватися як внутрішньо, так і зовнішньо при функціональних розладах нервової системи та захворюваннях шкіри, але вони ще чекають на своє вивчення. Крім того, біля підніжжя однієї з гір, де смереки заступають зарослу вільхами і верболозом трясовину, знайдено великі поклади лікувальної грязі, висновки про доцільність медичного застосування якої зробили науковці курорту Мацеста з Грузії ще у 1976 році… А скільки тут ще невідкритого і нерозвіданого! Експлуатаційні запаси мінеральних вод типу «Нафтуся» на курорті Східниця, які були затверджені ще у 1975 році, становлять 64,6 кубометра на добу! Це в півтора разу перевищує запаси аналогічних вод курорту Трускавець.

А яка тут краса, яка природа! До речі, Східниця має статус і курорту, і гірського населеного пункту, що взагалі є рідкісним в Україні. Розташоване селище в мальовничій долині, оточеній гірськими пасмами Карпат на висоті 600 метрів над рівнем моря. Вершини гір сягають близько тисячі метрів. Тут свій особливий мікроклімат, настояний на хвої смерекових і соснових борів, чар-зіллі безлічі лікарських рослин. Зима м’яка, з відлигами. Літо тепле, сонячні дні чергуються, як звичайно в Карпатах, з похмурими і дощовими. Повітря цієї гірської місцевості насичене легкими ефірними смолами, розріджене, з дещо пониженим вмістом кисню, що впливає на частоту і глибину дихання, стимулює кровотворні процеси.

мінеральні води

http://gazeta.dt.ua/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *