You are here: Home » Цікаве » Східниця – загадка українських Карпат

Східниця – загадка українських Карпат

Селище міського типу Східниця розташоване на півдні Львівської області, в 10 км від міста Борислав. Селище оточене невисокими хребтами Карпат, з яких тільки гора з цікавою назвою Парашка перевищує 1000 км і є найвищою точкою Орівске низгір’я Сколівських Бескид. Східницьку западину розрізає невелика гірська річечка Східничанка, яка народилася на схилі хребта Цуховий і несе свої води в Стрий, а далі в Дністер.

Східниця

Завдяки розташуванню Східниці в долині, оточеній хребтами, порослими густими хвойними і буковими лісами, тут сформувався унікальний для України цілющий мікроклімат. Зима в долині м’яка, як на півдні Франції, і помірно тепле літо, як на Британських островах, що приваблює відпочиваючих з маленькими дітьми, літніх людей і людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи.

Недалеко від Східниці розташувалися одні з наймальовничіших і заповідних місць Карпат: національний парк Сколівські Бескиди і заповідник Тустань. У цьому, воістину величезному сховищі природних багатств, туристи можуть відвідати найдавніші пам’ятники історії – Стоянки кроманьйонців і фракійців, залишки фортець перших слов’янських народів. Помилуватися дивовижними недоторканими цивілізацією об’єктами природи: водоспади, озера, скелі, болота дбайливо створені за багато століть природою, яка вклала в них найкорисніші та цілющі властивості. У заповіднику зібрана унікальна флора і фауна, багато представників якої внесені до Червоної книги.

На відстані від 10 до 60 км. від Східниці находяться відомі гірськолижні центри в Бориславі, Славську і Тисовці. Але найголовнішим багатством цих земель є, народжені в її надрах, 38 джерел і 17 свердловин мінеральної води.

Для лікування різних захворювань в Східниці використовуються 3 типи води: слабомінералізована вода типу «Нафтуся», вода з підвищеним вмістом заліза, лужна вода типу «Боржомі». Таємницею цих земель залишаються ще 25 нерозвіданих джерел.

З успіхом в Східниці використовується лікування озокеритом – унікальною гірською породою, яку використовували ще древні племена, як панацею від безлічі хвороб і травм.

У комплексі кліматотерапією, лікуванням мінеральними водами і озокеритотерапії з успіхом виліковуються багато захворювань внутрішніх органів: печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту, дихальної і серцево-судинної систем, хвороби кісток і суглобів, цукровий діабет, зміцнюються захисні сили організму і відновлюється нервова система. Санаторно-курортне лікування в Східниці показано маленьким дітям з анемією, нестачею заліза, діатезі, при дисбактериозі, а так само людям постраждалим від радіаційного забруднення.

1 Comment

  1. Невже на третьому джерелі колись буває так мало людей? Понад 10 років поспіль їздимо у різні пори року, жодного разу так не таланило. Навіть коли на третє джерело була звичайна стежка, мені здається, що людей було більше.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *