You are here: Home » Цікаве » Побудували найскладнішу частину супертунелю в Карпатах

Побудували найскладнішу частину супертунелю в Карпатах

Перший і найскладніший етап будівництва нового Бескидського залізничного тунелю, що сполучить Львівську область та Закарпаття, завершили. 

Цей тунель довжиною понад 1,7 км проходить крізь гору на висоті 781-807 метрів над рівнем моря, а шар породи над тунелем сягає 182 м. Новий Бескидський тунель має стратегічне значення, адже дозволить рухатись поїздам двома коліями, а не однією, як старим тунелем. Потяги рухатимуться ним зі швидкістю 60-70 км/год замість 15-40 зараз. Буде він і безпечнішим, адже попередній в аварійному стані, оскільки його збудували близько 130 років тому і кілька разів руйнували під час ІІ світової.

“Наразі закінчили прорубування у верхній частині тунелю. Далі мають провести роботи з поглиблення тунелю, прокладання двох шляхів, а також підвести мережі зв’язку та електрифікації”, – пише видання.

Новий тунель обладнають сучасними приладами робочого й аварійного освітлення, вентиляцією, відеонаглядом, контрольними датчиками визначення рівня шкідливих газів, а також постійним моніторингом внутрішнього стану, засобами пожежної безпеки і системою антикорозійного захисту.

Вартість робіт сягає 103 млн євро та фінансується за кошти ЄБРР, а також кошти Львівської залізниці – 600 млн грн.

Раніше планували відкрити тунель у 2017-му, але зараз відкриття відклали на рік.673151_6_w_1000 673151_2_w_1000

http://gazeta.ua/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *