You are here: Home » Цікаве » Оксамитовий сезон в Карпатах: Східниця

Оксамитовий сезон в Карпатах: Східниця

Невпинно наближається осінь, проте попереду ще “бабине літо”, а відтак той, у кого не було повноцінної відпустки має шанс скористатися теплими вихідними. Можна спробувати насолодитися «оксамитовим сезоном» на узбережжі Чорного моря, чкурнути кудись за кордон, чи все таки віддати перевагу рідним Карпатам, тим більше, що попри всю об’єктивно і часто заслужену критику, місцеві курорти намагаються підвищувати рівень сервісу. Якщо у вас назріла необхідність оздоровитися, попити лікувальну водичку, то кращого місця, ніж Східниця й годі шукати. Східниця

З першого погляду Східниця мало чим нагадує фешинабельний курорт, це скоріше селище на березі невеличкої гірської річки Східничанки, 21 км від районного центру – міста Дрогобича. Про її курортне сьогодення більше нагадують шикарні вілли та довжелезні черги до джерел. А джерел у Східниці чимало, причому як свідчать не лише багаторічні дослідження, але й самі вилікувані пацієнти, мінеральні води Східниці успішно лікують захворювання нирок, печінки, солеві діатези, підвищену і понижену кислотність шлунка, малокрів’я, цукровий діабет та інші хвороби.

За часів СРСР Східниця була визнана здравницею всесоюзного значення. На сьогоднішній день для відвідувачів доступні води з 10 джерел і трьох свердловин. У родовищі є мінеральні води «Нафтуся» чотирьох типів: слабомінералізована «Нафтуся» з підвищеним вмістом органічних речовин (сечогінною дією) (джерела 1, 3, 6, 26), з вираженою жовчогінною дією (джерела 5, 8, 9, 10, 25, свердловини 1 та 18), слабомінералізована залізиста вода (джерела 13 та 15) та хлоридно-натрієва вода, вплив якої на організм людини якої наразі вивчається МОЗом.

Східниця
Побувавши в Східниці, обов’язково відвідайте Урицькі скелі, або Тустань. За легендою в часи Київської Русі тут проходив важливий торгівельний кордон: купцям, які заплатили данину казати «ту стань», звідси й походить назва. В ХІ – ХІІІ століттях Тустань виконувала роль важливої оборонної фортеці проти набігів татаро-монгольських завойовників.

Завдяки чудернацькій красі Урицьких скель Тустань була віднесена до семи чудес України. До комплексу Урицьких пісковиків входять 7 груп скель: Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб, Ґулька, Хрест та одна безіменна скеля. Унікальне поєднання природних скель та дерев’яної архітектури на висоті 40-80 м над рівнем долини робило фортецю неприступною і водночас вражаючою.

Природа перетворила, здавалося б, звичайні пісковики у дивовижних казкових героїв. В одних місцях вони виступають у формі великих монолітів, в інших – у формі безладно сформованих брил. Тут є багато природних тріщин, печер, в тому числі і рукотворні. У міфах та легендах знаходимо інші назви Урицьких скель: «Чотири Велетні», «Три пальці», «Чотири списи», «Орел».

Життя коротке, вмійте ловити кожну мить, насолоджуватися чудовим відпочинком!

http://postup.brama.com/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *