You are here: Home » Східниця » Мінеральні води Східниці

Мінеральні води Східниці

У Східницькому родовищі мінеральних вод сьогодні налічується 38 джерел і 17 свердловин з різним хімічним складом мінеральної води. У родовищі, зосередженому здебільшого у селищі та на схилах прилеглих гір, що входять до складу Національного природного парку «Сколівські Бескиди»

 Джерело №1

Місце розташування – при в’їзді зі сторони Борислава в Східницю (по правій стороні) в лісовій зоні.

Опис – гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва вода, з підвищеним вмістом органічних речовин. Приймається при сечокам’яній хворобі, хронічному пієлонефриту, хронічному піелоциститу не туберкульозного походження, літогенному діатезу, недугах жовчовивідної системи організму.

Джерело №1с

Місце розташування –  вул. Зарічна (біля готелю «Тири сини та донька»)

Опис – слабомінералізована вода з підвищеним вмістом органічних сполук з вираженим жовчогінним впливом. Приймається при цукровому діабеті, панкреатиті, хворобах сечовивідних шляхів та печінки.

Джерело №2с

Місце розташування – вул. Т.Шевченка (200 метрів від автовокзалу)

Опис – нафтуся типу «боржомі». Середньої мінералізації, содова, лужна, гідрокарбонатно-натрієва, з підвищеним вмістом мікроелементів.

Ця содова вода призначена для лікування захворювань шлунка, кишківника та дванадцятипалої кишки (виразка, хронічні гастрити з підвищеною і нормальною кислотністю, гастродуоденіти).

Джерело №3

Місце розташування – при в’їзді зі сторони Борислава в Східниці (по правій стороні) в лісовій зоні.

Опис – слабокислотна гідрокарбонатно-кальцієва вода з запахом сірководню, значним вмістом корисних мікроелементів.  Вона визиває сечогінну і протизапальну реакцію, покращує уродинаміку і циркуляцію крові, стабілізує нормальну роботу нирок, а також запобігає росту і появі в них каменів. Ця слабомінералізована вода покращує самопочуття і апетит, сприяє очищенню організму від радіонуклідів, а вміст у ній цинку допомагає в лікуванні цукрового діабету.              

Джерело №5

Місце розташування – в лісовій зоні біля готелю «Респект»

Опис – гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва вода з вмістом органічних речовин, з вираженою жовчогінною дією. Показники токсичних мікроелементів, таких як важкі метали, компоненти азоту, пестициди в цій воді значно нижчі допустимих норм. Приймається при хронічному захворюванні сечовивідних і жовчовидільних шляхів.

Джерело №6

Місце розташування – в лісовій зоні біля готелю «Респект»

Опис – гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва вода з вмістом органічних речовин. Приймається  при лікуванні хронічних захворювань сечовивідних і жовчовивідних шляхів.

 Джерело №7

Місце розташування – в лісовій зоні біля санаторію «Гуцулка»

Опис – «Гліцеринове». Використовується як зовнішньо (вмивання), оскільки вміст гліцерину має хороший вплив на шкіру. Так і завдяки своїй мінералізації приймається внутрішньо при лікуванні хронічних захворювань сечовивідних і жовчовивідних шляхів.

Джерела №8, 9, 10

Місце розташування –початок вул. Т.Шевченка, кювет, (біля готелю «Київська Русь»)

Опис – слабомінералізовані, слаболужні, гідрокарбонантно-кальцієві води з підвищеним вмістом кремнієвої кислоти, заліза, марганцю і срібла. Приймається при захворюванні печінки, жовчних шляхів, при патології сечовивідних шляхів, нирок. Посилює сечовивідну функцію нирок і фільтраційну функцію самих нирок.

 Джерело №13

Місце розташування –  вул. Зарічна (біля готелю «Тири сини та донька»)

Опис – гідрокарбонатно-кальцієва вода з підвищеним вмістом заліза. Приймається при захворюваннях печінки, залізо недостатній анемії, хронічних гастритах, хронічних ентеритах и колітах, при променевих хворобах.

 Джерело №15

Місце розташування – в лісовій зоні біля санаторію «Гуцулка»

Опис – слабомінералізована вода збагачена залізом, марганцем і вуглекислотою. Приймається при хронічних захворюваннях шлунку з пониженою кислотністю, залізо недостатній анемії, хронічних пієлонефритах, хронічних циститах.

 Джерело №18с

Місце розташування – вул. Котляревського

Опис – Гідрокарбонатно-сульфатно-натрієва з сильним запахом сірководню, з вираженою жовчогінною дією. Ця вода стимулює жовчоутворювальну функцію печінки, збільшує продуктивність жовчі, стимулює синтез холаїнів у печінці, зменшує концентрацію холестерину у жовчі, стимулює регенерацію тканин печінки, підсилює водовидільну функцію нирок, зменшує запальний процес в нирках.Джерело 18

 Джерело №21 

Місце розташування – в долині струмка, вул. Зарічна, біля УГКЦ

Опис – хлоридно-натрієва води з підвищеним вмістом брому. Приймається як внутрішньо так і зовнішньо при захворюваннях нервової системи.

Джерело №22

Місце розташування – в долині струмка,  вул. Зарічна, біля УГКЦ

Опис – «гліцеринове». Приймається зовнішньо – вмивання. Має хорошу дію на шкіру людину, відновлює еластичність та надає здорового вигляду.

Джерело №25

Місце розташування – в лісовій зоні (біля лікувально-оздоровчої бази «Зелений бір»)

Опис – слабомінералізована вода з вираженою жовчогінною дією на організм людини. Приймається при хронічних пієлонефритах, хронічних циститах, хронічних гепатитах, холангітах, холециститах, після хвороби Боткіна і після операцій на нирках.

Джерело №26

Місце розташування – в лісовій зоні (біля лікувально-оздоровчої бази «Зелений бір»)

Опис – гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієва вода, з підвищеним вмістом органічних речовин. Приймається при хронічних пієлонефритах, хронічних циститах, хронічних гепатитах, холангітах, холециститах, після хвороби Боткіна і після операцій на нирках.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *