You are here: Home » Цікаве » Лікування в Східниці: все про східницькі джерела

Лікування в Східниці: все про східницькі джерела

Мінеральні води Східниці – це 17 свердловин, 38 мінеральних джерел, а, крім того, понад 25 нерозвіданих джерел. У них, розташованих на площі в 8 кв. км, добувають мінеральну воду під назвою «Нафтуся». Її ресурси досягають 100 кубометрів за день. Цікаво, що води Східниці часто залягають разом з нафтовими покладами. Адже описуване родовище розташовується в Сколівських Карпатах, на Орівському пласту. Цілющу силу дають мінеральній воді мікроелементи, а також органічні сполуки.

Лікування в Східниці: все про східницькі джерела

«Нафтуся» має дуже багато корисних властивостей:
• блокує порушення обмінних процесів;
• відмінно покращує видільні процеси;
• має вагомий вплив на видільні ниркові функції і жовчеутворюючу здатність печінки;
• впливає на евакуаторну, а також секреторну здатності шлунка;
• сприяє клітинній регенерації.

Завдяки цьому «Нафтуся» успішно застосовується для боротьби з хворобами шлунка, нирок, печінки, недокрів’ям, діатезом, діабетом. Вона сприяє виведенню радіонуклідів.

Залежно від хімічного складу і рівня мінералізації східницька вода поділяється на слабомінералізовану, що володіє збільшеною присутністю складових органічного походження і має яскраво виражений жовчогінний вплив, слабомінералізовану, що містить залізо, середньомінералізовану, гідрокарбонатно-хлоридну, а також гідрокарбонатну, натрієву та натрієвохлоридну.

Східницькі джерела володіють різними властивостями:

Джерело №1 – це натрієво-кальцієво-гідрокарбонатна вода. Наявні складові органічного походження підвищують лікувальний вплив. Рекомендують хворим на пієлонефрит, літогенний діатез, пієлоцистит в хронічній формі, що має не туберкульозне походження, порушення жовчовидільного механізму.

Мінеральне джерело №1с містить воду невисокої мінералізації, що володіє збільшеним відсотком елементів органічного походження. Володіє яскравим жовчогінним впливом. Рекомендована при панкреатитах, діабеті, а, крім того, недугах печінки або сечовидільного механізму та ін.

№2с має содову воду, здатну впливати на кислотно-лужний баланс. Знижує утворення шлункової кислоти. Рекомендована при недугах дванадцятипалої кишки, а, крім того, кишечника і шлунка.

Джерело мінеральної води №3 – це кальцієво-гідрокарбонатна вода, що відрізняється невисокою кислотністю. Містить збільшений відсоток корисних мікроелементів, а також має сірководневий запах. Здатна викликати уродинаміку, а також циркуляцію крові, має протизапальну і сечогінну дію, протидіє появі і росту каменів у нирках, стабілізує їх функціонування. Виводить радіонукліди, підвищує апетит, загальний стан. Допомагає боротьбі з діабетом.

№5 – містить органічні сполуки кальцієво-натрієво-гідрокарбонатна вода. Призначають при хронічних недугах жовчовивідних або сечовивідних систем.

№8, 9, 10 – бювет. Ці джерела Східниці містять слаболужну, а також кальцієво-гідрокарбонатну воду невисокою мінералізації. Має збільшений відсоток заліза, а, крім того, срібла, кремнієвої кислоти і марганцю. Призначають при ниркових недугах, порушеннях функціонування жовчних шляхів, нирок, а, крім того, при порушеннях сечовидільного механізму. Така «Нафтуся» здатна посилити відхід сечі, а, крім того, поліпшити здатність нирок до фільтрації.

Джерела мінеральної води у Східниці №13 – кальцієво-гідрокарбонатна вода, що має збільшений відсоток заліза. Вона здатна коригувати секреторні здатності шлунка. В результаті прискорюється вироблення еритроцитів і відновлюється відсоток гемоглобіну. При споживанні посилюється виведення цезію. Її приписують при гастритах, залізонедостатніх анеміях, хворобах нирок, а, крім того, променевої хвороби тощо.

Джерело №15 містить воду невисокої мінералізації, що має збільшений відсоток марганцю, а також вуглекислоти і заліза. Призначається при залізонедостатніх анеміях, захворюваннях шлунка, що характеризуються збільшеною кислотністю тощо.

№18с – слаболужна вода невисокої мінералізації, що характеризується яскравим жовчогінним впливом. Сульфатно-натрієво-гідрокарбонатна вода володіє сильним сірководневим запахом. Є збільшена присутність мікроелементів, що здатна підвищувати жовчоутворювальну печінкову здатність, генерацію холаїнів, а також регенерацію її тканин. Вода знижує присутність в жовчі холестерину, підвищує вводовидільні особливості нирок, знижує запалення в них.

Східницьке джерело №25 – вода невисокої мінералізації, що відрізняється яскравим жовчогінним впливом. Призначають при циститах хронічного характеру, а, крім того, при пієлонефритах, холециститах, в результаті втручання на нирках.

№26 містить гідрокарбонатно-кальцієво-сульфатно-магнієву воду. Аналогічна №25.Лікування в Східниці: все про східницькі джерела 

Лікувальний озокерит Східниці

Мінеролог з Австрії на ім’я Глюкер ще в 1850 році дав назву земному воску – озокерит. В Європі речовину ще називають гірським, мінеральним або земним воском. Ключова маса запасів цієї речовини розташовується в місті Борислав, що за 10 км від курорту Східниця. Дана порода є надзвичайно рідкісною. Наша держава – світовий лідер за обсягами добування, переробки, а також якості наявного озокериту.

На вигляд він схожий на бджолиний віск. Його колір коливається від коричнево-зеленого до жовтого. Озокерит містить в своєму складі тверді вуглеводи. Завдяки своїй генетичній схожості з нафтою, даний мінерал дуже теплоємний. Його видобуток стартував разом з нафтою ще в 18 столітті. Він застосовувався для створення свічок, при обробці шкіри, для лікування поранень або травм і хвороб суглобів.

У Східниці широко використовують даний мінерал для лікування. Адже він набагато ефективніший і простіший в порівнянні з грязелікуванням. Для цих цілей застосовують речовини, що грунтуються на озокериті і інших нафтопродуктах: вазеліні, парафіні. Доведено, що ефект від застосування мінеральної води «Нафтуся» багаторазово підвищується при використанні аплікацій озокериту.

Особливі якості земного воску, роблять його надзвичайно затребуваним, з цієї причини попит на нього регулярно зростає. Його вивчення медиками ще не завершено.

 

 

13 Comments

 1. Дуже класний відпочинок в Східниці

 2. Відпочивали в Східниці, дуже хороша мінеральна водичка!

 3. Неодноразово були з чоловіком у Східниці, пили «Нафтусю», лікувалися. Місце чудове, джерела цілющі, люди привітні. Усім рекомендую!!!

 4. 10 лет отдыхаю. Лучшего отдыха нет.
  Отель “Кременник” рекомендую

 5. Это маленькая Швейцария на територии Украины. Здесь вода , воздух , природа дает человеку силы для жизни и здоровья.Рекомендую пансинат Сосновый Бор. Очень классно…Это в сто раз лучше чем Трускавец.. Могу организовать отдых и предложить отличного доктора от Бога

 6. В жовтні 2019 року був з дружиною, дуже сподобалось Природа величні смереки, походи по гриби Цілющі джерела, особливо “Нафтуся”, рекомендую всім !!!

 7. Мінімум раз на рік буваю у Східницю ось уже 12 років. Щоразу тут добре відпочиваю. І за остання років 5 бачу дуже гарні позитивні зміни на краще. Курорт уже можна назвати європейським. Хто ще не був у Східниці – дуже раджу побувати!

 8. Була в листопаді, дуже сподобалось. Всім рекомендую.

 9. Відпочивала у Східниці, пила лікувальні води, буквально пару днів і пройшла алергія від гліцеринової води. Рекомендую.

 10. Були влітку 2019 року. Відпочинок – супер!Природа – супер! Лікувальна вода – мрія кожної людини пити таку воду

 11. Відпочиваємо в Східниці. Рекомендую. Цілющі джерела, красива природа. Привітні люди.Властивості води цілющі( на собі провірила)

 12. Чудовий відпочинок у Східниці.Природа зачаровує, водичка супер.

 13. Совмещение отдыха и оздоровления -это Сходница.Вилла Сузирье рекомендую : питание домашнее, чисто,персонал внимательный.Спасибо!!!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *