You are here: Home » Цікаве » Бальнеологічний курорт Східниця – курортна перлина України

Бальнеологічний курорт Східниця – курортна перлина України

Недалеко від наскального містечка Тустань, в широкій долині на березі річки Східничанка, знаходиться курортна перлина Львівської області – бальнеологічний курорт Східниця, який називають «Українська Швейцарія». Але тури в цей живописний карпатський край вибирають не через прекрасні пейзажі і цікаві історії цього місця, а заради лікування мінеральними водами. У Східниці можна не тільки захоплююче провести час, а й ефективно поправити своє здоров’я, адже місцеві санаторії та пансіонати пропонують як туристичні послуги, так і медичні.

Східниця

В середині XX століття в Східниці було знайдено родовище мінеральної води «Нафтуся», чиї лікувальні властивості зробили її популярною не тільки в Україні, а й за її межами. Відкрив родовище педагог і дослідник Омелян Стоцький. Саме завдяки його знахідці, невелике селище перетворився в популярний курорт. На будинку, в якому раніше жив Стоцький, зараз висить пам’ятна табличка.

Мінеральні джерела знаходяться на території Національного парку «Сколівські Бескиди». На даний момент в Східниці налічується 38 цілющих джерел і 17 свердловин. Для відвідувачів ж відкриті 10 джерел і 3 свердловини. До послуг туристів 4 типу води, кожен з яких має свої лікувальні властивості:

перший і другий тип – це знаменита «Нафтуся», що володіє сечогінною і жовчогінною дією;
третій тип – залозиста слабомінералізована;
четвертий тип – хлоридно-натрієва.

Завдяки властивостям мінеральної води, в санаторіях Східниці, в основному, лікуються люди з хворобами сечостатевої системи, розладами травлення і порушеним обміном речовин.

У вільний від лікувальних процедур час, гості Східниці можуть розважити себе прогулянками по мальовничих околицях, збиранням грибів або ягід, риболовлею або екскурсіями до найближчих пам’яток.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *